Amulet Ganesh (malý)

Uvolním tvoju cestu...odstránim prekážky...nevzdávaj to..

Materiál:
retiazka stainles steel,amulet- obecný kov
Veľkosť:
retiazka 45cm,amulet 2,5 cm
Poznámka:
Ochranný amulet
Dostupnosť: skladom 1 ks
6.00 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Výraz "Ganéša" sa skladá z dvoch slov, prvým je GANA, čo v preklade znamená "veškeré bytie, ktoré má meno a formu". Druhým je slovo Isha, ktoré sa prekladá ako "Pán", alebo tiež "Majster". Ganéša je meno, ktoré bolo dané druhému synovi Šivu, lebo práve on sa stal pánom všetkého sveta.

Ganéša, alebo tiež Ganapati, je nesmierne populárnym bohom v Indii. Je vzývaný za účelom odstraňovania prekážok, hlavne na začiatku všetkých dôležitých vecí a činov, ako je potrebné cestovanie, stavba domu, písanie knihy alebo len listu, ale aj pre obdržanie paranormálnych síl a schopnosti rozlišovania . Je tiež bohom vzdelania, poznania a duchovnej múdrosti, literatúry a  krásnych umení.

Všetky duchovné rituály v hinduistickej tradícii začínajú práve vzývaním boha Ganéši. V tantrickej tradícii sa potom Ganéša považuje za ochrancu a vodcu milostných vzťahov, ktoré sa snaží viesť k duchovnému smerovaniu.Vnímanie Ganéšu ako božskej sily má za následok kontrolu a upokojenie mysle a rozptýlenie pochybností.To je tiež dôvod, prečo je Ganéša chápaný ako najvhodnejšie božstvo k odstraňovaniu prekážok. Viera v neho vytvára ohromnú silu, ktorá mení smer zvyčajne klesajúceho prúdu energie v nás, ktorý sa tak obracia hore a napomáha takto aktivácii vyšších silových centier v našej bytosti. Božský Ganéša je neoblomný. Dáva pevnosť a stálosť tým, ktorí na neho meditujú pri počiatku všetkého svetského i duchovného konania.

.
Okrem týchto vlastností je v Indii považovaný aj za nositeľa šťastia,bohatstva a hojnosti..

Je to skutočne mocný amulet, pri jeho nosení prichádza zmena myslenia (viac rozvahy),zmena cítenia (robiť len veci ktoré vám a okoliu prinášajú dobro a s tým prichádza pocit slobody a naplnenia) a schopnosť otvorene ale s úctou, povedať čo si myslíme a dať ostatným najavo kde je ich hranica ak sa pokúšajú zasiahnuť nevhodne do nášho  života a ovplyvňovať ho..Ganesha prináša pocit ochrany a bezpečia,schopnosť prekonať ťažké životné obdobia,vytrvalosť,múdrosť,odvahu..Je aj nositeľom šťastia...požehnáva hojnosťou a prosperitou..v obchodných záležitostiach prináša trvalý úspech..

Kedže príbehov o pôvode Ganeshovej slonej hlavy je viac..prinášam aspoň tento jeden..ktorý mi v mysli utkvel najviac..

Ganesha je synom boha Shivu a jeho maželky bohyne Párvatí,ktorá ho stvorila aby mala spoločnosť a ochranu,počas obdobia keď bol Shiva na cestách.Potrebovala si oddýchnuť a tak povedala Ganeshovi aby nikoho k nej nepustil,kým bude spať.Keď sa Shiva vrátil domov chcel vidieť svoju manželku ale Ganesha ( ktorého stvorila keď bol preč)  ho nepoznal a nechcel dovoliť aby narušil jej spánok.Shiva ktorý tiež Ganeshu nepoznal sa rozhneval a v boji Ganeshu zabil...Keď sa to Párvatí dozvedela,povedala Shivovi že to bol jeho syn a nebude s ním kým ho neoživí..Shiva chel syna oživiť ale zahodil jeho hlavu v hneve veľmi ďaleko a už ju nevedel nájsť A tak sa rozhodol že prvému zvieraťu, ktoré stretne odtrhne hlavu a nasadí ju synovi.A prvým zvieraťom bol slon...Táto slonia hlava okrem iného symbolizuje že je najväčší a najmúdrejší medzi zvieratami..